TRENDTELLER > JAN’18 N/1 : Yarının kehanetleri

Yarının kehanetleri - JAN’18 N/1
BOU Art&Design, 3. yaşında, yeni bir adım atıyor tasarım ve dekorasyona… TRENDTELLER, global ilhamları, geleceği takip eden pusulaları, gizli stil patikalarını BOU Art&Design gözüyle deşifre eden ve yorumlayan bir bülten olarak, sizlere yarının kehanetlerini aktaracak ve yaşamda eşlik edecek. BOU ART&DDESIGN
TT_bilezik

Lüks, bohem olmayı seçerse

Rahat, konformist ve lüks olarak bohem bir kimlik ile ortaya çıkmak, günümüzün en önemli prototiplerinden. Cape Town’da yaşayan Güney Afrikalı mimar, fotoğrafçı ve sanatçı Julia Atlas’ın tespihleri bu çizginin en özel temsilcilerinden. ‘Kişisel ve evrensel bir titreşimde barış, başlangıç noktamdır’ diyen sanatçının parmaklarından çıkan her bir tespih boncuğu, Afrika’dan tüm dünyaya barış duaları yayıyor. Ürünleri BOU Art&Design’da satılan sanatçı, bugün Cape Town’daki stüdyosunda kendi adıyla tespihler üretmeye ve mimari danışmanlık yapmaya devam ediyor.


MARKA

TT_Marka

Muji’de uyumak

18 Ocak’ta Pekin ve Shenzhen’deki otellerinin lansmanı ile minimal tasarım konseptini geliştiren Muji, bu oluşum ile bedenleri ve ruhları destekleyen, sessiz ve huzurlu alanlar kurgulamayı, bu sayede yeni bir konaklama konsepti yaratmayı hedefiyor.


TASARIM

TT_Tasarim

Büyüdükçe giy!

Royal College of Art lisansüstü öğrencisi Ryan Mario Yasin’in tasarladığı çocuk giyim koleksiyonu Petit Pli’de yer alan tasarımlar, Aeronautical mühendislik tekniklerinin kullanılması sonucu açılıyor ve çocuğun büyümesiyle birlikte aynı oranda büyüyor.


RENK

TT_Renk

Taze teknoloji: Ultraviyole

Pantone’nin, 2018’in renginin Ultraviyole olduğunu ilan etmesiyle, karmaşık kozmosun gizemleri ve dünyanın derinliklerindeki güzellikler birleşiyor. Ultraviyole, kendi dünyamızın ötesine geçme arzumuza ilham veriyor, en çok ihtiyacımız olan yaratıcılığı sürdürülebilir kılıyor.


OTEL

TT_Otel

Alp dağlarında modernist dağ evi

Pantone’nin, 2018’in renginin Ultraviyole olduğunu ilan etmesiyle, karmaşık Mountain House, popüler bir kayak merkezi olan Fransa’nın Auvergne-Rhône-Alpes bölgesindeki Manigod köyünde bulunan küçük bir chalet. Studio Razavi imzası ile geleneksel yüzünden sıyrılan Mountain House, sıkı bir modernist disiplinden geçerek son derece yalın bir çizgiye kavuşmuş.


YARATICI

TT_Yaratici

Monse’nin çizgilerini takip et!

Fernando Garcia ve Laura Kim’in kurduğu Monse’nin tasarım kodu, “çizgiler”. Koleksiyonlarında gömleklere, tulumlara ve elbiselere yer veren ikili, hacim odaklı tasarım deneyimlerini minimalist kesimlerle birleştiren çalışmalara imza atıyorlar.


MODA

TT_Moda

Deriden mücevher

İtalyan moda editörü Georgia Tal’in Paris Moda Haftası boyunca Hortensia’yı taşımasıyla, tasarımcı Elza Wandler’ın Amsterdam merkezli çanta markası Wandler, adeta bir satış ve bekleme listesi patlaması yaşadı. Markanın Anna modeli gerçek bir fenomen şu günlerde.