TRENDTELLER >  N/2 : Bahar, bir değişim yolculuğu

TRENDTELLER n/2 : Bahar, bir değişim yolculuğu
TRENDTELLER n/2 : Bahar, bir değişim yolculuğu

BOU Art&Design ilhamlarıyla yola çıkan TRENDTELLER, 2018 ilkbaharından yaza uzanan macerasında, yeni keşifler, yeni heyecanlar, yeni stil dokunuşlarıyla güneşli günlere merhaba diyor. Global stil haritasında yerini alan isimler ve adresler, TRENDTELLER bültemizle başucunuza geliyor ve yolculuk başlıyor… BOU ART&DDESIGN
Bahar demek vazo demek

Bahar demek vazo demek

BOU ART&DESIGN’da satışa sunulan ve Annette&Anselm Schaugg tarafından kurulan Guaxs, bulunduğu yerin tüm havasını değiştiren, heykelsi vazolarıyla tanınan önemli bir dünya markası. İlhamını seyahatlerden alan ve deneyimlerle buluşturan Guaxs felsefesi, doğa ve kültürden de etkilenerek gelişiyor. Vazo haricinde aydınlatma, kase, bardak ve karaf gibi masaüstü aksesuarlara kadar cam üzerine pek çok tasarıma sahip Guaxs’ın ürünleri, nesiller boyunca geliştirilen bilgi ve el sanatları teknikleriyle, bütünüyle elde üretiliyor ve sürdürülebilir malzemelerle yapılıyor.


MARKA

Yeni lüks: Yeşilsever güzellik

Yeni lüks: Yeşilsever güzellik

Eko-dostu olmanın en güzel ve popüler durağı olan kozmetik sanayi, çevreci markaları ve ürünleriyle gitgide genişliyor. Arenanın en yeni markalarından olan The Nue Co, bilim ve büyüyü biraraya getiriyor ve bol vitaminli takviyesiz bileşenlerle ham güzelliği kovalıyor.


TASARIM

Soyut bakışla derinlik sarhoşluğu

Soyut bakışla derinlik sarhoşluğu

Martino Gamper ve Brigitte Niedermair imzalı Screenshot duvar panelleri, bir dizi kumaş ile oluşmuş ve Yves Klein, Picasso ve Matisse gibi ressamların çalışmalarını anımsatan özel bir koleksiyon. Dedar için yapılan bu tasarım, ustalara bir saygı duruşu adeta.


RENK

Retroda bir meyve: Şeftali tonları

Retroda bir meyve: Şeftali tonları

Her bahar geldiğinde gözlerimiz pastel tonları aramakta. Bu yıl zirveye gözünü diken şeftali tonlarının kült modernizmi kullanmadığını, ilhamını biraz da 50’lerin retrospektifinden ve geometrik çizgilerinden aldığını söyleyebiliriz. Geride bıraktığımız sezondaki ten renklerinin bir devamı gibi de düşünebilirsiniz.


OTEL

Meksika’da pastel bir rüya

Meksika’da pastel bir rüya

Hotel Amapa, Meksika’nın Pasifik kıyısındaki Puerto Vallarta’da konumlanmakta. Yakın zamanda yenilenen otelin görsel kimliği minimal, modern ve tam bir çağdaş Meksikalı. 55 konuk odasının çoğunda geniş pencereler ve özel bir balkon bulunuyor ve mekan, deniz haricinde meditasyon ve refleksoloji sunumlarıyla öne çıkıyor.


MODA

Raf Simons gözüyle yeni CK

Raf Simons gözüyle yeni CK

Bir Amerikan rüyası olan Calvin Klein, tasarım yönetiminin başındaki Raf Simons imzalı ilkbahar-yaz koleksiyonunda, Amerikan hayatına bir kutlama mesajı göndermiş. Amigo ponponları, grafik-renk düetleri, flamalar ve bayraklar ve birer film kostümünü anımsatan detaylar büyülüyor.


YARATICI

Formafa

Formafa

Andrea Trimarchi ve Simone Farresin ortaklığındaki Formafantasma, tasarımda gelenek ile yerel kültür arasındaki ilişkiyi deneysel malzemelerle sonuca götürüyor. El sanatları, endüstri, nesne ve kullanıcı arasındaki bir köprü olan ekip, parlayan yıldızlardan.