sanatçılar

 

Ceyda Bozkurt

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Seramik ve Cam bölümünden 2003 yılında mezun olan tasarımcının; koleksiyonlarının tamamı el yapımı olarak üretilmekte ve koleksiyonlarını sofra grubu, dekoratif objeler oluşturmaktadır. Sade ve pastel tonlardaki incecik objeyi detaylarda kullandığı heykelsi formlar, özel dokular, özgün el çizimleriyle hareketlendirir. Sanatçı tasarımlarını oluştururken istediği inceliği ve sadeliği yakalayabilmek için genellikle limoges porselen tercih etmektedir.

Sofra grubunu tasarlarken amacı fabrikasyon ürünlerden uzaklaşarak özgün el yapımı ürünler ortaya çıkarmaktır. Sofra grubunu, özel kulp detaylı kahve fincanları, farklı formlardaki pasta tabakları, ince su bardakları, özel desenli çay fincanları ve kaseler oluşturmaktadır. Sofra grubu ürünleri kullanan kişilerde sanki kendisi için tasarlanmış bir ürünle yeme içme keyfi yaşatır.

Sanatçı kalıpların ve renkli çamurların hazırlanması, dökümlerin yapılması, ürünlerin rötuşlanması, sırlanması ve fırınlanması aşamalarının tamamını kendi atölyesinde gerçekleştirmektedir. Tüm el yapımı butik ürünlerde incelik ve sadelik, zarafet ile birleşmektedir. 

 

Gökay Günindi

1990 Çorum

2012
Marmara Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı
Tayfun Erdoğmuş Atölyesi

2015
Yeditepe Üniversitesi
Güzel Sanatlar  Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü
Yüksek Lisans

2008 yılından bu yana çalışmalarını İstanbul’da sürdüren sanatçı çeşitli karma sergilerde yer almış ve atölyesinde özgün baskı resim uygulamalarına ağırlık vermiştir.Üzerinde çalıştığı gravür serileri yeni varyasyonlar ve farklı içeriklerle zenginleşerek bir dökümanta niteliği kazanmaktadır.Birbirinden farklı coğrafyaların sahip olduğu bellek sanatçının gravür serilerinde estetize bir hal almış ve seyircinin analizine sunulmuştur. 

Kezban Arca Batıbeki

İstanbul’da doğdu. 1980 yılında İDTGSYO ( Şimdiki İst. Marmara Üni. ) Grafik bölümünden mezun oldu. İsveç TV için bir çocuk filmi, uzun metrajlı filmlerde fotoğraf ve Sanat Yönetmenliği yaptı, sanat üzerine yazılar yazdı.

1983’te gittiği ve uzun süre kaldığı Oxford ve Londra’da resim üzerine yoğunlaştı. 1984’ten itibaren popüler kültür ve üzerine yaptığı resimlerle Çağdaş sanat ortamında tanınmaya başladı. 21 kişisel sergi açtı, birçok yurtiçi ve yurtdışı karma sergiye katıldı.

İki kez Esbank büyük ödülü aldı. İstanbul’da yaşıyor, resim, fotoğraf, yerleştirme ve kısa film üzerine çalışmalarını sürdürüyor. 

Ozan Ünal

1974 yılında İzmir’de doğan Ozan Ünal, Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik bölümünü yarıda bırakarak aynı fakültenin Moda ve Aksesuar bölümüne geçti. Eğitimi sırasında Beymen Academia Tasarım Yarışması, Deri Günleri Tasarım Yarışması gibi yarışmalarında ödüller aldı. Merkezi Danimarka’daki SAGA International Design Center Young Designer Seminar’da Türkiye’yi temsil etti. 2000 yılında “Sınırlandırılmış Hayalgücü-Tasarımcı Bakış Açısı” teziyle mezun oldu. 2001 yılında İzmir Karşıyaka’da Atölye Pi Tasarım ve Sanat Atölyesi’ni kurdu. Çeşitli karma sergilerde bulundu. Son olarak İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda “İnsan kara bir leke değildir” isimli ağaç ve demir heykel sergisini açtı. Halen atölyesinde ağırlıklı olarak heykel olmak üzere çeşitli disiplinlerde sanatsal çalışmalarına devam ediyor.