sanatçılar

Kemal Kara

1986 ‘da Ankara’da doğdu.

2005 ‘de Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar

Resim Bölümü’ne giriş yaptı.

2009’da Prof. Dr. Nuri Temizsoylu atölyesinden mezun olmuştur.

2011’de Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde

Sanat Bilimi Ana Bilim Dalı Sanat Kuramı ve EleştiriLisansüstü Programını tamamladı.Ozan Ünal

1974 yılında İzmir’de doğan Ozan Ünal, Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik bölümünü yarıda bırakarak aynı fakültenin Moda ve Aksesuar bölümüne geçti. Eğitimi sırasında Beymen Academia Tasarım Yarışması, Deri Günleri Tasarım Yarışması gibi yarışmalarında ödüller aldı. Merkezi Danimarka’daki SAGA International Design Center Young Designer Seminar’da Türkiye’yi temsil etti. 2000 yılında “Sınırlandırılmış Hayalgücü-Tasarımcı Bakış Açısı” teziyle mezun oldu. 2001 yılında İzmir Karşıyaka’da Atölye Pi Tasarım ve Sanat Atölyesi’ni kurdu. Çeşitli karma sergilerde bulundu. Son olarak İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda “İnsan kara bir leke değildir” isimli ağaç ve demir heykel sergisini açtı. Halen atölyesinde ağırlıklı olarak heykel olmak üzere çeşitli disiplinlerde sanatsal çalışmalarına devam ediyor.Ceyda Bozkurt

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Seramik ve Cam bölümünden 2003 yılında mezun olan tasarımcının; koleksiyonlarının tamamı el yapımı olarak üretilmekte ve koleksiyonlarını sofra grubu, dekoratif objeler oluşturmaktadır. Sade ve pastel tonlardaki incecik objeyi detaylarda kullandığı heykelsi formlar, özel dokular, özgün el çizimleriyle hareketlendirir. Sanatçı tasarımlarını oluştururken istediği inceliği ve sadeliği yakalayabilmek için genellikle limoges porselen tercih etmektedir.

Sofra grubunu tasarlarken amacı fabrikasyon ürünlerden uzaklaşarak özgün el yapımı ürünler ortaya çıkarmaktır. Sofra grubunu, özel kulp detaylı kahve fincanları, farklı formlardaki pasta tabakları, ince su bardakları, özel desenli çay fincanları ve kaseler oluşturmaktadır. Sofra grubu ürünleri kullanan kişilerde sanki kendisi için tasarlanmış bir ürünle yeme içme keyfi yaşatır.

Sanatçı kalıpların ve renkli çamurların hazırlanması, dökümlerin yapılması, ürünlerin rötuşlanması, sırlanması ve fırınlanması aşamalarının tamamını kendi atölyesinde gerçekleştirmektedir. Tüm el yapımı butik ürünlerde incelik ve sadelik, zarafet ile birleşmektedir.